top of page

BEN KİMİM?

"Stil sahibi insan özeldir. İçten gelen alışkanlıklar ve

ruh, dış görünüş ile biçimlenir ve tamamlanır."

Yıllar önce bir şey farkettim, hayatta kimse eşit değil! Herkes güzel, herkes akıllı, herkes zengin, herkes mutlu da değil. Ne güzel olan hakettiğini yaşıyor, ne akıllı olan ödülünü alıyor. Fakat çok önemli bir şey daha farkettim, herkes “göründüğü”, görünmeye karar verdiği şekilde algılanıyor. Çekici olmayan biri, çekici görünmeye karar verip öyle davranmaya başladığında hayatı da ona göre evriliyor, diğer insanlardan öyle tepki alıyor ve istediği tepkiyi aldıkça daha da tamamlıyor kendini.

Dış görünüş dediğimiz şey sadece gerçek olan değil, hissedip, karar verip, isteyerek uyguladığımızdır.

Bir kadın düşünün, uzaktan size doğru geliyor. İlk intibası sizin gözleriniz tarafından sorgulanmaya başlıyor. Yürüyüş...✓ Giyim...✓ Saç...✓ Bakım...✓ İfade...✓ Hareketler...✓ sonra o kadını algılama - dinleme biçiminize dikkat edin. Bir çok insan ancak ilk intibası onların testinden geçen kişileri dikkatle dinlenmeyi hak ettiğini düşünür. 

 

İşte ben tam bu noktada yanınızda olmak istiyorum. İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsunuz? Sabah nasıl uyanmak, aynada kimi görmek istiyorsunuz? Doğrularınız, çekinceleriniz ne? Unutmayın, kişisel stil oluşturmak zaman alır. Sizi olgunlaştıkça, farklı kaynaklardan (dış etkenlerden) beslendikçe, gördükçe ve okudukça hem siz gelişeceksiniz hem de bu durum stilinize etki edecektir.

 

Tüm bu süreci beraber tamamlamak için önce bir keşfe çıkıp sevdiğiniz - sevmediğiniz özelliklerinizi konuşalım, sonra bir heykeltıraş gibi her zaman orada duran sizi ortaya çıkaralım ve stilinizi yaratalım. İçinizdeki tohumlar, deneyimleriniz, değerleriniz, hobileriniz, konuşmanız, yürüyüşünüz, başarılarınız.. Hepsini sizi parlatmak için kullanalım.

 

Artık işiniz kolay, sıra sizde! İlk intibanın arkasında gizli kalan özelliklerinizi, deneyimlerinizi ve en önemlisi ruhunuzu rahatça gösterebilirsiniz. Nasıl olsa bütün gözler sizin üzerinizde :)

 

DEĞİŞİME HAZIR MISIN?

bottom of page